Şeytan Geçidi izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.7 IMDB Puanı 27 Görüntülenme

Şeytan Geçidi izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Holly Goss, Matt Stokoe, Luke Albright
Dyatlov Geçidi Vakası, 2 Şubat 1959 gecesi Ural Dağları'nda meydana gelen ve 9 dağcının ölümüyle sonuçlanan gizemli bir olaydır. Olay, Kholat Syakhl Dağı'nın doğusundaki Dyatlov Geçidi'nde gerçekleşmiştir. Kholat Syakhl, Mansi dilinde "ölüm dağı" anlamına gelirken, Dyatlov adı ise grubun lideri Igor Dyatlov'a ithafen sonradan verilmiştir.

Kamp alanında bulunan çadırlar, içeriden yırtılmış ve parçalanmış bir şekilde bulunmuştur. Bazı kurbanlar karda yalınayak ve hatta don gömlek koşarak bir şeyden kaçtıkları görülmüştür. İki kişinin kafatası, ikisinin kaburgası kırılmış ve birinin dilinin yerinde olmadığı tespit edilmiştir. Ancak tüm bunlara rağmen hiçbir cesette fiziksel bir mücadele izine rastlanmamıştır. Ayrıca ölenlerin giysilerinde anormal düzeyde radyasyon izleri bulunmuştur. Ölenlerin bazı yakınlarının iddialarına göre cesetlerin ciltlerinde turuncumsu bir renk, saçlarında ise grimsi bir renk hakimdi. Resmi Sovyet kayıtları olayı "bilinmeyen bir gücün" etkisine bağlamıştır.

Yapılan spekülasyonların en yaygını, olayın olduğu gece ve sonraki günlerde bölgede birçok kişi tarafından gözlemlenen turuncu ışık saçan gök cisimleriyle ilgilidir. Bir diğer iddia ise bölgede Sovyet ordusunun gizli askeri deneyler yaptığı yönündedir.

Hdfilm

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Dyatlov Pass Incident

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?